Egzoz Emisyon Ölçümü

FİRMAMIZA EGZOZ EMİSYON İÇİN GEREKLİ TÜM YETKİ, BELGE VE SERTİFİKALARA SAHİPTİR.

Araçların trafikte veya normal bir şekilde çalışan her aracın seyir halinde iken egzozundan çıkar kirli gazın belirli standartlarla kısıtlaması ve bu gazın kontrolü için belirli periyotlar ile yapılmasına egzoz emisyon ölçümü denmektedir.

Aracınızın egzoz emisyon ölçümü yaptırmamanız ve göz ardı etmeniz durumunda yüklü miktarlarda ceza yeme olasılığınız yüksektir. Egzoz emisyon ölçümü çevreyi korumak ve araçlardan çıkan gazın çevremize daha fazla zarar vermemesi için alınan bir önlemdir ve dikkate alınmalıdır.

Aracınıza egzoz muayenesi yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç unsur var. Öncelikle aracın egzoz sistemi ve onunla ilişkili bütün bağlantıları kontrol ettirmelisiniz. Egzozda çatlak veya delik olmadığından emin olun. Bu açıdan bir problem varsa tamir ettirmeniz gerekir.

Gerekli incelemeleri yapmadan aracınızı muayene ettirirseniz, muayene sonrası beklenmedik masraflarla karşılaşabilirsiniz. Egzozun hasarlı olması halinde yapılan işlemlerin bedeli artar.

Muayenede verimli sonuç almak için aracın periyodik bakımlarını da ihmal etmemek gerekir. Bu sebeple egzoz muayenesi yaptırmadan önce aracın periyodik bakımını da eksik etmeyin.

© Copyright 2019 Ekenler Lastik Michelin Yetkili Bayi | Medya EA